Ceļojam!

 

Apceļojam Latviju!

sv. MEINARDA SALA

Gadiem braucu uz Saulkalni un tā arī neesmu aizbraukusi līdz sv. Meinarda salai, apskatīt pirmo mūra celtni Latvijā – sv. Meinarda baznīcas drupas. Katru gadu augustā ūdens līmenis Daugavā tiek nolaists tik zemu, ka no Ikšķiles krastmalas līdz saliņai var aiziet kājām, neizmantojot laivu.

Ejot uz salu, skats ir gandrīz vai sireāls – veco koku celmi, kuri vairs neatgādina kokus, bet gan nosūnojušus akmeņus un ceļa galā vientuļi slejas baznīcas drupas. Ejot pārņem sajūta, ka esi iegājis vietā, kura ir tik sena un aizmirsta, ka cilvēks šeit vairs neiederas.

2011.gads

VALMIERA

Ņemot vērā, ka pēdējā laikā darbu, dažādu pienākumu un vajadzību ir tik daudz, tad izlēmām, ka šogad atvaļinājumu pavadīsim tepat Latvijā un „vajadzīgos” braucienus pēc iespējas savienosim ar Latvijas apceļošanu.


          8.augustā, savienojot patīkamo ar lietderīgo, kopā ar Kristīni devāmies uz bīglu audzētavu "Wolmar Star". Diāna kā vienmēr bija fantastiski viesmīlīga un mēs pavadījām divas lieliskas dienas, pētot un mīļojot kucēnus, runājoties par suņiem, audzēšanu, fizisko slodzi un citām ar suņiem saistītām lietām!

           Kārtīgi izčamdījuši mazos kucēniņus, izpļāpājušies un padarījuši nopietnus darbiņus, nākamajā dienā, pēc labas atpūtas, devāmies pārgājienā pa Valmieras pilsētas skaisto apkārtni. Mūsu maršruts gāja gar Gaujas krastu pa tūristu iemīļotajām takām. Kopumā nogājām vairāk kā 14 kilometrus pa takām, taciņām un brikšņiem. Apbrīnas vērta bija Kristīnes un Dārtas izturība, kas visu šo trasi izturēja ar smaidu un labu noskaņojumu. Beigās gan bija nepieciešama vīriešu palīdzīgā roka lai ar ratiem tiktu atkal uz kaut cik braucama ceļa. Pārgājienu nobeidzām superīgā krodziņā ar latviešu nacionālo ēdienu: pelēkajiem zirnīšiem ar speķīti un labu alutiņu bez konservantiem!

CESVAINE

          Mūsu ceļošana sākās ar braucienu uz Lubānu pie Jāņa radiem un pie viena aizbraucām līdz Cesvainei, apskatīt daļēji atjaunoto pili un tās apkārtni.

 

Apmeklējām vietu, kur 1920.gada 15.aprīlī tika veikts uzbrukums Kārlim Ulmanim. Pateicoties pavadoņu drosmīgajai rīcībai, uzbrukums tika novērsts un prezidents varēja turpināt savu misiju!

 

PASTAIGA PA AIVIEKSTES HES

        Jau braucot mājup, paciemojāmies pie Jāņa krustvecākiem un pie viena izstaigājām Aiviekstes HES. Beidzot suņiem bija lieliska iespēja izskrieties no sirds un kārtīgi veldzēties Aiviekstes ūdeņos.

Informācija par apmācībām pa mākslīgi izliktu asinspēdu

free counters